Využije Praha unikátní video projekci?

06.03.2011 20:37

Staroměstská radnice - video projekcePraha zažila v sobotu 5.3.2011 druhou video projekci (video mapping) na jižním průčelí Staroměstské radnice. Tato projekce byla v pořadí druhou, kdy premiéru měla 9.10.2010 jako vyvrcholení oslav 600. výročí vzniku Staroměstské radnice.

Světelná projekce přilákala tisíce turistů a obyvatel města. Je jasné, že by se tento skvělý zážitek mohl stát dalším z řady “lákadel”, jak dostat nejen zahraniční turisty do Prahy.

Praha oplývá mnohými unikáty od historie, kultury až po zážitky a v každém ročním období má svým návštěvníkům co nabídnout. Byla by škoda, kdyby video projekce zapadla a nemohla se zařadit k úspěšným světelným show Křižíkovy fontány.

Pro oživení turismu do Prahy by pravidlené video projekce dějin na Staroměstskou radnici prospěly a mohly by se zařadit mezi úspěšné světové projekty, za kterými se sjížděli turisté ze všech koutů Česka a světa.

Celou show je možné díky technice sledovat na internetu, ale osobní atmosféra čekání, sledování a závěrečného aplausu je neopakovatelným zážitkem.

Doufejme, že se příslušní odpovědní činitelé zasadí o další unikátní show, kterou je možné vidět jen v Praze.

A pak už nezbyde nic jiného, než tuto show dobře marketingově využít.

Zpět