Když jde cestovní ruch sám

18.03.2013 12:05

Volba papeže hýbala celým mediální světem včetně toho turistického. Samotná volba přilákala do Říma tisíce turistů z celého světa, včerejší první nedělní požehnání nebylo vyjímkou a zítra se očekává největší nápor na intronizaci. A to už Řím, resp. Vatikán navštíví i desítky (stovky) politiků z celého světa.

I když římské hotely samozřejmě s cenami reagovaly na zvýšenou poptávku, lze stále najít volná místa, ale už ne ve střední a vyšší kategorii. Když jde cestovní ruch sám, je to skutečná radost ...

Vždy, když je podobná světová událost, která masově zajímá velký počet potenciálních návštěvníků, je nutné reagovat nejen cenově a optimalizovat revenue management, ale i služby a hlavně následný hotelový marketing. Když už hotely v podstatě nemusí vynaložit téměř žádné marketingové úsilí pro získání klienta, měly by investovat do následných marketingových kampaní ve formě  newsletterů  připomínajících událost, na jejíž základě získaly hosty a připomínat ve stanovených intervalech výroční návštěvu či další možné příležitosti opětovné návštěvy.

Určitě se mnoho příležitostí najde, jde jen o to příležitosti využít, marketingově zpracovat a vyzískat k uzavření obchodu.

 

Zpět