Rychlost WiFi je dalším kritériem při výběru hotelu

Kritéria výběru hotelu se v průběhu času mění, ať už jde o umístění hotelu, vybavenost, poskytované služby a cenu.

Existuje řada studií a preferenčních výsledků kritérií, podle kterých si hosté vybírají pro svůj pobyt ty nejvhodnější hotely. Tato preferovaná kritéria mají však vadu, jsou zpracována univerzálně, pro všechny klientské skupiny a typy.  

S postupem zavádění technických vymožeností a novinek do hotelových prostor se v poslední době řada hoteliéru setkává s dalším kritériem při výběru a hodnocení hotelu a to rychlosti internetového WiFi připojení.  

Fenomén WiFi se pro cestovní ruch stává značně významným a to ve dvou rovinách. Z jedné strany celková aktuální informovanost o službách v cestovním ruchu podporuje cestování jako takové, na druhé straně bývá pro subjekty cestovního ruchu značnou zátěží.

Vybudování kvalitní WiFi sítě je cenově náročný "oříšek" a to především v původních stavbách s mnoha rušivými elementy a nepřizpůsobivostí šíření signálu.

Avšak pokud budou chtít provozovatelé ubytovacích zařízení držet krok s konkurencí, budou nuceni se přizpůsobit moderní době a požadavkům klientů, stejně tak, jak tomu bylo v případě zavádění satelitních TV, minibarů, protipožárních hlásičů, trezorů a nejrůznějších sportovních a relaxačních služeb a vybavení.

Jako kritérium pro výběr hotelu s přehledem rychlosti WiFi připojení se již etablovali i některé mezinárodní rezervační systémy, které jednak sami měří rychlost připojení, tak dávají možnost měření přímo klientům.  

Portál SpeedSpot byl první vlaštovkou v měření a publikování rychlosti WiFi v hotelech, dnes má i mobilní app verzi, portál Hotel WiFi Speed Test přináší řadu hotelů po celém světě včetně Česka.