Plánování dovolené přes internet

Podle šetření APEKU v současné době (TZ z 24.5.2012) plánuje a nakupuje dovolenou stále více a více Čechů. K vyhledávání dovolených přes internet přistoupilo začátkem roku 2012 na 89% internetově činného obyvatelstva.

Na škodu je, že šetření vzalo v potaz dovolenou jako takovou a nehledělo se na rozdělení hledání a nakupování dovolené v zahraniční a doma. Takže v samotném důsledku mohou být data velice zavádějící o:(

Z šetření vyplynulo, že internetové vyhledávání dovolené šetří čas a peníze. Více než polovina - (59 %) uvedla, že si prostřednictvím internetu zajišťuje v rámci plánování dovolené vhodné ubytování. Dopravu na vybrané místo pak 34 % respondentů a rezervaci kulturního vyžití předem (například vstupenky do muzeí a galerií) 13 % oslovených. Cestovní kancelář, která by uskutečnila dovolenou snů, hledala na internetu pětina respondentů (20 %). Více než polovina respondentů (54 %) nevyužívá při plánování dovolených speciální srovnávače cen.

V případě, že se hledající rozhodnou pro pořízení zájezdu přes internet, vybírají si nejčastěji u online cestovních agentur invia.cz (61 %) a dovolena.cz (50 %) či využijí služeb cestovního portálu českého vyhledávače sdovolena.cz (26 %).

graf - dovolená přes internet 2012

 

Zdroj : apek.cz