Marketingové aktivity TripAdvisoru

Webový portál TripAdvisor je nejobsáhlejší komunitní cestovatelský web, který shromažďuje a zveřejňuje klientská hodnocení hotelových a jiných ubytovacích zařízení za účelem podání informací pro potenciální nové zájemce o ubytování. Reference, hodnocení a názory na ubytování, služby a celkový dojem jsou přehledně řazeny jednak do bodového vyjádření, tak i do psaných komentářů.

Postupem času se stal TropAdvisor i cestovatelským rádcem návštěv kulturních zajímavostí, doporučením atrakcí a všeho možného dění, které je spojeno s návštěvou vybraného místa.

Všechna hodnocení jsou naprosto nezávislá, nezkreslená, neboť jsou psána klienty samými. A to je přesně ten moment, který je potřeba využít, uspokojit všechny klienty a očekávat kladná hodnocení. Je to jen na provozovatelích a zaměstnancích ubytovacích zařízení, jak obslouží své hosty a jaké služby hostům poskytnou.

TripAdvisor sestavuje i mnoho různých hodnotících žebříčků vyplývajících ze zveřejněných hodnocení.

V poslední době přináší TripAdvisor mnoho účinných marketingových nástrojů, které je dobré využít na vlastních webových stránkách.

Pomocí widgetů (vložení části kodu jiného webu) se zobrazí obsah, který TripAdvisor uvolňuje k dalšímu využítí. Ano, je to chytrý marketingový tah, který lze dobře využít i pro vlastní marketing. Zobrazování referencí publikovaných na TripAdvisoru přímo na vlastních stránkách je skvělou příležitostí, jak podnítit rozhodovací moment klienta, který váhá před provedením rezervace. Mnoho různých statistik jasně říká, že klienti se nejvíce rozhodují na základě sdělení a doporučení přátel či prostudováním klientských hodnocení, tak proč je skrývat?

Ale jak získat klientská hodnocení? I na tuto marketingovou otázku našel TripAdvisor odpověď - uvolnil další ze sbírky widgetů - banner tripadvisor pro ČTENÍ a PSANÍ referencí.

Ti z vás, kteří dosud nemají žádné zkušenosti s portálem Tripadvisor, určitě si jej prostudujte a využijte všech nabízených marketingových možností pro vlastní hotelový marketing.