Hotelové fitness vyrábí ekologickou elektřinu

Zelené myšlení, ekologicky a bio vyráběné produkty a zdravý životní styl je budoucností planety a života na ní.

Mnohá hotelová zařízení jsou v rámci zeleného managementu již plně funkční a dále hledají nové využití a provozní činnost zaměřenou na "zelený" trend.

V těchto dnech (duben 2010) zavádí zkušebně hotel Crowne Plaza Copenhagen Towers jako první na světě koncept samovýroby elektrické energie v rámci fitness jízdy na cyklotrenažéru připojeného na elektrický generátor. Tato novátorská myšlenka bude mít roční trvanlivost, po které se celá akce vyhodnotí a v případě získání očekávaného ohlasu budou cyklotrenažéry pro výrobu ekologické energie instalovány do dalších Crowne Plaza hotelů.

Marketing kodaňského hotelu věří v zelené myšlení, je plně nakloněn k zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí a je přesvědčen o postupujícím trendu ve výběru hotelových zařízení, které jsou ohleduplné a cíleně vedené k čerpání energií z obnovitelných zdrojů.

Jaká je motivace hostů k "výrobě elektřiny?"

Každý host, který se zúčastní této trendy zelené akce a vydrží šlapat na cyklotrenažéru 30-ti kilometrovou rychlostí po dobu 1 hodiny, obdrží zdarma večeři v hotelové restauraci dle vlastního výběru v celkové hodnotě 200 dánských korun (cca 676,- Kč) a získá dobrý pocit z udržení vlastní kondice.